Areszt za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 08.02.2019

W sklepie zapakował towar do swojej prywatnej torby. Przeszedł przez kasę nie płacąc, ale ze sklepu nie udało mu się wydostać, bo pracownik ochrony widział wszystko na monitoringu. Podczas próby wyniesienia towaru ze sklepu mężczyzna próbował wyrwać się ochronie i pracownikom. Odpowie za próbę kradzieży rozbójniczej. Wczoraj (07.02.2019) sąd zdecydował aresztować go na 3 miesiące.

We wtorek (05.02.2019) po 19.00 pracownik jednego z lipnowskich sklepów zauważył na monitoringu mężczyznę, pakującego towar sklepowy do prywatnej torby. Zachowując czujność zamknął główne drzwi sklepu, poprosił pracownicę o asekurację przy bocznym wyjściu i stanął w pobliżu kasy, aby w razie potrzeby interweniować.

Mężczyzna z torbą wyładowaną odświeżaczami powietrza minął linię kas nie płacąc za towar i skierował się do wyjścia. Gdy okazało się, że drzwi są zamknięte a pracownik ochrony poprosił 34–latka o przejście do pomieszczenia socjalnego w oczekiwaniu na policjantów ten próbował uciec. W trakcie szarpaniny z pracownikiem ochrony rozdarł mu odzież. Próbując uciekać przez boczne wyjście spowodował uraz u pracownicy sklepu i uszkodził drzwi. Został jednak obezwładniony i przekazany w ręce wezwanych na miejsce policjantów.

Kradzież rozbójnicza, która polega na stosowaniu przemocy w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej rzeczy jest poważnym przestępstwem zagrożonym przez ustawę karą do 10 lat więzienia. W środę (06.02.2019) mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzut. W związku z jego kryminalną przeszłością policjanci wnioskowali o areszt dla 34-latka. Wczoraj (07.02.2019) sąd przychylił się do tego wniosku, więc zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska