Po odnalezieniu trafił do zakładu karnego - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Po odnalezieniu trafił do zakładu karnego

Data publikacji 13.02.2019

Wczoraj (12.02.2019) w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie zarządzono poszukiwania pierwszego stopnia za mężczyzna, który po kłótni w domu uciekł zapowiadając odebranie sobie życia. Do akcji włączyli się strażacy, którzy odnaleźli desperata. Po badaniach zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do zakładu karnego.

Wczoraj 27-latek zamieszkały w gm. Skępe pokłócił się z bliskimi. Po awanturze ok godz. 22.30 uciekł z domu informując o swoich zamiarach samobójczych. Zagrożenie było realne, bo mężczyzna już wcześniej próbował popełnić samobójstwo.

Komendant powiatowy lipnowskiej policji zarządził alarm w jednostce. Policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu osoby, rozpytali rodzinę zaginionego i ściągnęli na miejsce psa tropiącego. Do akcji włączyli się strażacy z Wioski i Skępego. Przez kilka godzin kilkudziesięciu funkcjonariuszy szukało desperata. W zaroślach kilkaset metrów od domu odnaleźli go strażacy z OSP w Skępem.

W trakcie sprawdzeń okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Po zbadaniu przez lekarza 27-latek trafił wprost do zakładu karnego gdzie za popełnione wcześniej przestępstwa spędzić ma najbliższe 3 lata.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska