Miał przy sobie narkotyki – usłyszy zarzuty - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Miał przy sobie narkotyki – usłyszy zarzuty

Data publikacji 14.02.2019

Trzynasty okazał się pechowy dla jednego z mieszkańców gm. Lipno. Policjanci ustalili, że może on mieć przy sobie narkotyki. Patrolując miasto odnaleźli pojazd, którym mężczyzna się poruszał. Ich ustalenia potwierdziły się i 17-latek wkrótce usłyszy zarzut.

Policjanci pionu kryminalnego ustalili, że mieszkaniec gm. Lipno może mieć przy sobie narkotyki. Wiedzieli także, jakim autem może poruszać się mężczyzna. Wczoraj (13.02.2019) podczas wieczornego patrolu zauważyli nastolatka siedzącego w typowanym pojeździe.

Ich ustalenia potwierdziły się. 17-latek miał w kieszeni kurtki woreczek z zielonym suszem oraz dwa zawiniątka folii aluminiowej z białym proszkiem.

Podejrzewany o posiadanie środków narkotycznych został zatrzymany. Testery do badania zakazanych substancji potwierdziły, że jest to susz marihuany i amfetamina.

Mężczyzna dziś (14.02.2019) usłyszy zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zgodnie z art. 62 tej ustawy za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia a w przypadku mniejszej wagi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska