Zatrzymany za posiadanie marihuany - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Zatrzymany za posiadanie marihuany

Data publikacji 21.02.2019

Policjanci wydziału kryminalnego lipnowskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Skępego może mieć przy sobie narkotyki. Przy mężczyźnie znaleźli 5 woreczków strunowych z zielonym suszem.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców gm. Skępe może mieć przy sobie narkotyki. Wczoraj (20.02.2019) zatrzymali go na terenie Skępego i podczas przeszukania w kieszeni kurtki znaleźli 4 woreczki z zielonym suszem. Jeszcze jeden woreczek z podobną substancją odnaleźli w kieszeni spodni 24-latka.

W sumie w 5 woreczkach znajdowały się ponad 4 gramy zielonego suszu. Wstępne badania testerem wykazały, że jest to marihuana. Mężczyzna twierdził, że ma ją na własny użytek.

Jeśli laboratorium policyjne potwierdzi, że jest to substancja, której prawne posiadanie jest zabronione to zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna i tak usłyszy wyrok. Posiadanie narkotyków nawet na własny użytek nie jest w Polsce legalne i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska