Policjant zawsze na służbie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjant zawsze na służbie

Data publikacji 26.02.2019

W dniu wolnym mł. asp. Artur Nerć był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia. Kobieta kierująca autem straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi. Policjant udzielił pomocy, wezwał karetkę i zabezpieczył drogę do czasu przyjazdu jego kolegów, którzy pełnili w tym czasie służbę.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (24.02.2019) W miejscowości Sarnowo, na drodze z Łąkiego do Rypina. Mł. asp. Artur Nerć ze skępskiego posterunku wracał właśnie od rodziny, którą postanowił odwiedzić w dniu wolnym od służby.

Kobieta kierująca skodą wyprzedziła auto funkcjonariusza, ale podczas tego manewru jej pojazd „złapał pobocza” i kierująca straciła nad nim panowanie. W wyniku tego auto stanęło w poprzek drogi a następnie wpadło do rowu i koziołkując zatrzymało się na dachu.

Będący świadkiem zdarzenia funkcjonariusz natychmiast pomógł kobiecie i jej dziecku wydostać się z pojazdu pomagając otworzyć zablokowane drzwi. Funkcjonariusz wyprowadził poszkodowanych i umieścił ich w swoim pojeździe udzielając im pomocy a następnie wezwał na miejsce karetkę pogotowia i swoich umundurowanych kolegów.

Na szczęście podróżujący nie odnieśli poważnych obrażeń.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska