Po alkoholu ukradł auto, robił nim myjnię a potem je podpalił - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Po alkoholu ukradł auto, robił nim myjnię a potem je podpalił

Data publikacji 26.02.2019

Pił ze znajomymi. Gdy koledzy poszli dokupić trunku wziął auto jednego z nich, choć nie miał prawa jazdy. Jadąc w stanie nietrzeźwości uszkodził myjnię. Potem chciał podpalić się w pojeździe, ale ktoś go zobaczył, więc spłonęło tylko auto. Już usłyszał 2 zarzuty. Wkrótce może usłyszeć kolejne.

Kilku znajomych spotkało się w czwartek (21.02.2019) w jednym z kikolskich mieszkań. Gdy skończył się trunek dwoje biesiadników, w tym właściciel audi stojącego przed domem wybrało się do sklepu po zaopatrzenie. Poszli pieszo, bo, sami wcześniej spożywali wysokoprocentowy trunek. Gdy powrócili zauważyli, że przed domem nie ma pojazdu.

Jak się okazało zabrał go jeden z mężczyzn, którego nie powstrzymał spożywany wcześniej alkohol ani brak uprawnień do kierowania pojazdami.

25-latek podczas nielegalnej przejażdżki uszkodził automat myjni samochodowej uderzając w niego zabranym pojazdem. Potem chciał popełnić samobójstwo i dokonać samospalenia w pojeździe. Przypadkowy świadek sprawił, że mężczyzna ostatecznie opuścił auto. Po zgłoszeniu uszkodzenia myjni oraz zaboru auta policjanci odnaleźli mężczyznę na terenie Kikoła. Po zatrzymaniu w związku ze stanem w jakim się znajdował funkcjonariusze oddali go pod opiekę lekarzy.

Mieszkaniec gm. Kikół usłyszał do tej pory dwa zarzuty. Pierwszy za prowadzenie pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Gdy zatrzymali go policjanci miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Drugi za uszkodzenie myjni samochodowej w Kikole. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Wkrótce mężczyzna usłyszy prawdopodobnie także zarzut za kradzież auta oraz jego zniszczenie a także za kierowanie bez uprawnień.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska