Podsumowanie akcji „Trzeźwy kierujący” w powiecie lipnowskim - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Trzeźwy kierujący” w powiecie lipnowskim

Data publikacji 07.03.2019

Wczoraj (06.03.2019) przez cały dzień na terenie powiatu lipnowskiego policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na trzeźwość zmotoryzowanych korzystających z dróg. Ranek okazał się tym razem trzeźwiejszy od popołudnia.

Główne przyczyny zdarzeń drogowych to alkohol i prędkość. Policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o to, żeby na drogach było bezpiecznie. Wczoraj (06.03.2019), zgodnie z akcją przeprowadzaną na terenie całego kraju szczególną uwagę przywiązywali do trzeźwości kierowców.

Od 6.00 w kilku punktach powiatu lipnowskiego odbywały się wzmożone kontrole stanu trzeźwości. Tym razem policjanci nie ujawnili nikogo, kto wsiadłby za kierownicę zbyt szybko, po wieczornym spożywaniu alkoholu.

Działania trwały do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 643 kierujących pojazdami. Tylko jeden z kontrolowanych był pod działaniem wysokoprocentowego trunku.

Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gm. Wielgie. Prowadzący transportera miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za przestępstwo którego się dopuścił odpowie wkrótce przed sądem.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska