Tragiczny wypadek w Lipnie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Lipnie

Data publikacji 23.03.2019

Policjanci z Lipna wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (22.03.2019) na drodze krajowej nr 10 w Lipnie. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym śmierć poniosły dwie pasażerki auta osobowego wieku 46 i 75 lat. Okoliczności wypadku będą ustalać policjanci pod nadzorem prokuratora.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło (22.03.2019) około 23:10 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jastrzębskiej w Lipnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca z Rypina w stronę Włocławka kierująca osobowym oplem 26-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w samochód ciężarowy Volvo  jadący krajową „10” z Warszawy w kierunku Torunia.

W wypadku na miejscu śmierć poniosły pasażerki opla 46-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego i 75-letnia mieszkanka pow. włocławskiego. Kierująca oplem oraz przewożone w pojeździe 2,5 roczne dziecko trafiły do szpitali w Lipnie i Toruniu. 54-letni kierowca pojazdu ciężarowego, mieszkaniec Torunia, nie doznał obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Przyczynę i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.                                                                                                           

Autor: kom. Mariusz Korpalski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska