Niebezpieczne narkotyki i dopalacze - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Niebezpieczne narkotyki i dopalacze

Przedwczoraj (27.05.2019r.) policjanci lipnowskiej komendy w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" odwiedzili młodzież SP w Kikole. Główną tematyką spotkania były zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych. Funkcjonariusze uświadomili także młodych słuchaczy, jakie konsekwencje karne ponosi osoba posiadająca narkotyki, bądź handlująca nimi.

Środki narkotyczne stają się coraz poważniejszym zagrożeniem dla młodzieży szkolnej. Wciąż pojawiają się na rynku nowe, wyjątkowo niebezpieczne dopalacze. Ich kolorowe opakowania i wymyślne nazwy zachęcają do kupna, a przecież stanowią  zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

W ramach kampanii pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie spotkali się z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej im. Ignacego Antoniego Zboińskiego w Kikole. Istotą działań było upowszechnienie wiedzy dot. zagrożeń związanych z przyjmowaniem środków psychoaktywnych. Omówiono zasady odpowiedzialności karnej i  zapoznano uczniów z konsekwencjami zdrowotnymi zażywania niedozwolonych substancji. Zaprezentowano także spot  filmowy nawiązujący do prowadzonej kampanii.  Mamy nadzieję, że nasza prelekcja będzie dla wielu przestrogą.      

 

Autor: st.asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak
  • policjantka w klasie lekcyjnej z uczniami. Na ścianie frontowej ekran z napisem "Narkotyki i dopalacze zabijają"
  • w klasie lekcyjnej policjantka na macie projektora wyświetla slajdy prezentacji
  • policjantka przed ekranem projektora. W ławkach siedzą uczniowie