Pijany weekend. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promila. - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Pijany weekend. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promila.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej „wydmuchał” kierowca BMW, który prowadził auto mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania kierującego doszło w sobotę (01.06.2019r.) na terenie gm. Tłuchowo. 26-latek, który prowadził BMW miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei w niedzielę rano (02.06.2019r.) młoda kobieta z gm. Lipno pożyczyła sobie passata bez wiedzy przyjaciela i pojechała do matki. Nie dość, że nie posiadała uprawnień do kierowania to badanie jej trzeźwości wykazało blisko promil.

Tego samego dnia pijany 54-letni rowerzysta na terenie gm. Dobrzyń nad Wisłą wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód marki Toyota. Mężczyzna miał 2 promile i trafił do szpitala.  

Kolejny nietrzeźwy 47-letni mężczyzna w niedzielę w nocy (03.06.2019r.) na terenie gm. Lipno był tak pijany, że wjechał chevroletem do rowu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile. Trzy godziny później w Lipnie 28-latek wpadł w ręce policjantów, kiedy prowadził matiza mając niemalże 2 promile.

Kierowcy stracili już prawo jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem. Piłeś ? Nie siadaj za kierownicę !

 

Autor: st.asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak