Areszt za rozbój - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Areszt za rozbój

Lipnowscy policjanci zatrzymali 49 i 32-latka, którzy dokonali rozboju na młodym mężczyźnie. Sprawcy używając przemocy ukradli zgłaszającemu telefon komórkowy, pieniądze, kluczyki od dwóch pojazdów i dodatkowo uszkodzili okulary. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Lipnie 25 maja, wówczas policjanci zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy, używając przemocy, skradli mu telefon komórkowy, kluczyki od samochodu ciężarowego i pojazdu osobowego, pieniądze i ponadto uszkodzili okulary, na łączną sumę strat nie mniejszą niż 1000 złotych.

Kryminalni z lipnowskiej komendy na podstawie zebranych materiałów wytypowali dwóch sprawców. Zatrzymali 49 i 32-latka. Mężczyźni już usłyszeli zarzut rozboju. Zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. W stosunku do sprawców jednak kara może zostać powiększona o połowę, bowiem działali w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy.

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak