Powiatowe Święto Policji - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Powiatowe Święto Policji

Wczoraj lipnowscy policjanci obchodzili swoje święto. Na wyższe stopnie służbowe awansowało 25 mundurowych. Tegoroczna uroczystość miała szczególny wymiar, gdyż zbiegła się z setną rocznicą powołania Policji Państwowej.

24 lipca 1919 r . powstała Policja Państwowa, która stała się symbolem wolnej Polski. Dzień ten, celem upamiętnienia wydarzenia, został ustanowiony Świętem Policji. W tym roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lipnie obchodzili swoje święto 8 lipca. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Podczas uroczystego apelu akty mianowania na wyższe stopnie policji otrzymało z jego rąk 25 funkcjonariuszy, w tym w korpusie oficerów 1, w korpusie aspirantów 10, w korpusie podoficerów 13 i w korpusie szeregowych 1. Zasłużeni w codziennej służbie funkcjonariusze otrzymali nagrody finansowe. Starosta powiatu lipnowskiego również wyróżnił policjantów. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych natomiast nagrodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy otrzymało 3 mundurowych.

 W uroczystości uczestniczyli Starosta lipnowski Pan Krzysztof Baranowski, Kapelan lipnowski ks. Henryk Kołodziejczyk, władze miasta i gminy powiatu, przedstawiciele sądu, prokuratury oraz  instytucji współpracujących z Policją.   Zaproszeni goście podziękowali za dotychczasową współpracę, składali życzenia i gratulowali promocji na wyższe stopnie służbowe.

 

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak
  • grupa mianowanych na wyższe stopnie służbowe policjantów wraz z pracownikami cywilnymi i Komendantami Komendy Powiatowej Policji w Lipnie
  • Komendant KWP W Bydgoszczy i Komendant KPP Lipno wraz ze Starostą lipnowskim
  • Panowie Komendanci z kapelanem lipnowskim
  • policjanci w galowych mundurach na uroczystym apelu w sali KPP w Lipnie
  • policjanci otrzymują akty mianowania w sali konferencyjnej . W tle widoczny jest sztandar
  • policjanci stoją w rzędzie. Komendant KWP w Bydgoszczy wręcza im akty mianowania na wyższe stopnie służbowe
  • Komendant podaje dłoń policjantowi
  • zaproszeni na święto Policji goście w sali konferencyjnej KPP w Lipnie
  • goście gratulują policjantom awansu