W kościele o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

W kościele o bezpieczeństwie

Policjanci odwiedzili wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, gdzie w czasie nabożeństwa mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W niedzielę (28.07) policjanci uczestniczyli w nabożeństwie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem. Podczas mszy policjantka zespołu profilaktyki tłumaczyła podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Ku przestrodze podała statystyki wypadków komunikacyjnych i ofiar śmiertelnych na terenie powiatu. Wspomniała, jak ważna jest widoczność pieszych na drodze i informowała o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.  Mówiła też o tym, że niedopuszczalnym jest, aby kierujący wsiadał za kółko pod wpływem alkoholu i narkotyków. Upominała młodych kierowców, których cechuje duża skłonność do brawury i ryzyka o przestrzeganie przepisów obowiązującego prawa.

Funkcjonariusz ruchu drogowego po mszach w kapliczce w Wólce i kościele w Skępem w czasie święcenia pojazdów rozdał wiernym obrazki ze św. Krzysztofem – patronem kierowców i podróżujących.  

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak
  • policjantka w kościele stoi przy mównicy. W ławkach siedzą ludzie
  • policjantka w kościele z wiernymi