Miał ponad 3,5 promila i jechał lewym pasem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Miał ponad 3,5 promila i jechał lewym pasem

Ponad 3,5 promila alkoholu miał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Lipna. 42-letni kierowca seata na drodze wojewódzkiej 558 jechał lewym pasem zmuszając tym samym innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, aby uniknąć z nim zderzenia.

Wczoraj wieczorem (30.07) na drodze wojewódzkiej nr 558 w gm. Wielgie policjanci ruchu drogowego zauważyli seata, którego kierowca jechał lewym pasem. Inne pojazdy zjeżdżały na pobocze, aby uniknąć czołowego z nim zderzenia. Funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali. Podczas kontroli drogowej nie mieli właściwie żadnych wątpliwości, że jest pijany. Mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi, bełkotał i czuć było od niego alkohol. Badanie alkotestem wykazało ponad 3,5 promila. Mundurowi sprawdzili kierowcę w policyjnej bazie. Wyszło na jaw, że już  wcześniej popełnił  przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i posiada zakaz kierowania pojazdami kat B.

Teraz ponownie stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  

 

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak