KPP w Lipnie

Aktualności

Polecamy

Najnowszy film

Najczęściej czytane

 1. Pracowali nad sprawą także w czasie wolnym od służby

  Podczas włamania do auta zginęły specjalistyczne narzędzia. Jeszcze tego samego dnia lipnowscy policjanci ustalili, kto może być odpowiedzialny za ten czyn i zatrzymali jednego ze sprawców. Drugi wpadł w ich ręce następnego dnia. Funkcjonariusze choć mieli wolne odwiedzili go w miejscu zamieszkania. Dzięki tym sprawnym działaniom włamywacze nie zdążyli spieniężyć łupów, dlatego już zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi.

 2. Podsumowanie akcji „Trzeźwy kierujący” w powiecie lipnowskim

  Wczoraj (06.03.2019) przez cały dzień na terenie powiatu lipnowskiego policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na trzeźwość zmotoryzowanych korzystających z dróg. Ranek okazał się tym razem trzeźwiejszy od popołudnia.

 3. Sprawdzenie w policyjnym systemie obnażyło kłamstwo – poszukiwany dostał mandat i trafił za kratki

  Policjanci pojechali pod ustalony adres gdzie miał przebywać poszukiwany. Zastany na miejscu mężczyzna podawał jednak policjantom inne dane. Podszywając się pod swojego brata chciał uniknąć zatrzymania. Prawda wyszła na jaw, gdy podczas sprawdzenie w systemach policjanci dotarli do zdjęć poszukiwanego.

 4. Tym razem próbowali „na policjanta”

  Kilka dni temu w powiecie lipnowskim oszuści próbowali naciągnąć mieszkańców metodą „na wnuczka”. Na szczęście nikt nie dał się nabrać. Wczoraj wybrali inny scenariusz i zadzwonili pod legendą „policjanta”. Mieszkanka Lipna w porę przerwała rozmowę i powiadomiła Policję.

 5. Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie

  Wczoraj (07.02.2019) w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie Komendant podinsp. Zdzisław Ciesielski podsumował pracę policjantów powiatu lipnowskiego w 2018 roku. W spotkaniu wziął udział Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski.

 6. Nie otwierał ale był w domu – pójdzie siedzieć na kilkadziesiąt dni

  Sąd wystawił na niego dwa zarządzenia o doprowadzeniu do zakładu karnego. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest w domu. Uzyskali zgodę na wyważenie drzwi ale udało się tego uniknąć. Zatrzymany spędzi za kratkami kilkadziesiąt dni.

 7. Po alkoholu ukradł auto, robił nim myjnię a potem je podpalił

  Pił ze znajomymi. Gdy koledzy poszli dokupić trunku wziął auto jednego z nich, choć nie miał prawa jazdy. Jadąc w stanie nietrzeźwości uszkodził myjnię. Potem chciał podpalić się w pojeździe, ale ktoś go zobaczył, więc spłonęło tylko auto. Już usłyszał 2 zarzuty. Wkrótce może usłyszeć kolejne.

 8. Dzień odblasków w powiecie lipnowskim

  Dziś (01.02.2017), w powiecie lipnowskim policjanci ruchu drogowego, aby świętować „Dzień odblasków” rozdają kierowcom zapachowe zawieszki do aut a pieszym świecące opaski z rysunkami Henryka Sawki, który włączył się w tę akcję. Także dzieci uczestniczące w spotkaniu z cyklu „Kulturalne ferie”, zorganizowanym dla nich przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz Centra Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Skępem i Wólce. włączyły się do akcji i razem z policjantami promowali odblaskową modę.

 9. Zabawa kosztem życia innych

  Tego, że numery alarmowe to nie zabawka uczy się już dzieci w przedszkolu. W dobie, gdy prawie każdy ma dostęp do telefonu takich „żartobliwych” wiadomości jest mnóstwo. Warto się zastanowić czy przez ten żart nie odbieramy innym szansy na życie. Tej refleksji zabrakło w piątek (01.03.2019) uczennicy szkoły podstawowej z naszego powiatu.

 10. Po odnalezieniu trafił do zakładu karnego

  Wczoraj (12.02.2019) w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie zarządzono poszukiwania pierwszego stopnia za mężczyzna, który po kłótni w domu uciekł zapowiadając odebranie sobie życia. Do akcji włączyli się strażacy, którzy odnaleźli desperata. Po badaniach zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do zakładu karnego.