Ukradł pastę do zębów wpadł z narkotykami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Ukradł pastę do zębów wpadł z narkotykami

Data publikacji 05.10.2020

Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży w sklepie. Po ustaleniu adresu zamieszkania sprawcy funkcjonariusze udali się do mieszkania podejrzewanego, aby dokonać przeszukania pomieszczeń. Złodziej zdążył już upłynnić ukradziony towar, ale w domu miał narkotyki.

Obsługa jednego z lipnowskich marketów zgłosiła w sobotę (03.10.2020) kradzież artykułów chemicznych. Okazało się, że w godzinach porannych młody mężczyzna wyniósł ze sklepu dwa kartony pasty do zębów. Straty na szkodę sklepu wyniosły 420 złotych.

Szybko ustalono, kto może być odpowiedzialny za popełnienie tego czynu i już po godzinie policjanci pojawili się u podejrzewanego w domu. Mężczyzna nie spodziewał się policjantów.

Okazało się, że zdążył już sprzedać ukradziony towar. Podczas przeszukania policjanci zauważyli jednak na biurku plastikowy pojemnik, w którym były dwa zawiniątka folii aluminiowej. W środku znajdował się biały proszek.

W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków 26-latek został zatrzymany.

Testy potwierdziły, że w foliowych zawiniątkach jest amfetamina. Mieszkaniec Lipna odpowie teraz nie tylko za kradzież sklepową, ale także za posiadanie narkotyków.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.