Nielegalny tytoń w bagażniku - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nielegalny tytoń w bagażniku

Data publikacji 07.10.2020

Policjanci dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców gm. Wielgie ma przewozić autem tytoń bez akcyzy. Podczas kontroli drogowej rzeczywiście ujawnili nielegalną substancję. Za uszczuplenie dochodu skarbu państwa mężczyźnie grozi grzywna.

Policjanci Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą mieli informacje o tym, że poruszający się srebrną mazdą mężczyzna, ma przewozić nieakcyzowany tytoń.

Auto odpowiadające informacjom, funkcjonariusze zauważyli w piątek (02.10.2020), w miejscowości Czarne. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli, w bagażniku auta policjanci odnaleźli cztery worki foliowe z zawartością suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 4kg nielegalnego tytoniu.

Prowadzący mazdę 47-letni mieszkaniec gminy Wielgie został zatrzymany, Wkrótce usłyszy zarzut. Za uszczuplenie dochodu skarbu państwa poprzez przewożenie wyrobów akcyzowych, o których na podstawie okoliczności towarzyszących powinien i może przypuszczać, że stanowią przedmiot czynu zabronionego grozi mu grzywna.

  • worki z tytoniem
  • susz tytoniowy
  • worek z tytoniem na wadze