Odeszli na emeryturę z szeregów lipnowskiej komendy - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Odeszli na emeryturę z szeregów lipnowskiej komendy

Data publikacji 11.08.2009

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy rozpoczyna
zawodową karierę i taki, kiedy podejmuje decyzję o jej zakończeniu. Asp.szt. Jan Korpal i mł. asp.
Stanisław Cylc zdecydowali, że 31 lipiec 2009 roku jest dniem ich ...

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy rozpoczyna zawodową karierę i taki, kiedy podejmuje decyzję o jej zakończeniu. Asp.szt. Jan Korpal i mł. asp. Stanisław Cylc zdecydowali, że 31 lipiec 2009 roku jest dniem ich rozstania ze służbą w mundurze. Odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy uroczyście żegnali m.in. - Komendant Powiatowy Policji w Lipnie mł. insp. Dariusz Garbarczyk i Zarząd Wojewódzki  NSZZ  Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego.


         

 

Asp.szt. Jan Korpal, kierownik Posterunku Policji w Chrostkowie służbę w mundurze na rzecz bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego rozpoczął ponad 32 lata temu. W tym czasie doświadczył wiele zmian i transformacji, które przechodziła policyjna formacja. Od 1986 roku pełniąc funkcję najpierw komendanta, potem kierownika odpowiadał w szczególności za bezpieczeństwo mieszkańców gminy Chrostkowo. W trakcie swojej długoletniej służby był wiele razy odznaczany, wyróżniany i nagradzany. Wiele czasu, energii i serca poświęcił sprawą związkowym. Obecnie 4 kadencję pełni funkcję  przewodniczącego Zarządu Rejonowego NSZZ policjantów przy KPP w Lipnie. Nigdy nie ograniczał się do pracy w godzinach służbowych, nie odmawiał pomocy tym, którzy jej potrzebowali. Zawsze był oddany służbie i sprawom ludzkim. Tak pojmował ideę dobrego funkcjonariusza i działacza związkowego.  

 

Mł. asp. Stanisław Cyl, dzielnicowy Posterunku Policji w Chrostkowie odszedł z Policji po 17 latach służby. Mimo posiadanej wiedzy i doświadczenie, na tyle pozwolił mu obecny stan zdrowia. Swoją przygodę z mundurem rozpoczął na stanowisku policjanta, potem dzielnicowego. Najpierw służył w Lipnie, a pół roku przeniósł się wówczas do Komisariatu Policji w Chrostkowie, gdzie do końca pozostał. Tu jako dzielnicowy żył, dobrze znał, rozumiał i wiele serca angażował w rozwiązywanie codziennych problemów lokalnej społeczności.

     Funkcjonariusze w podziękowaniu za długoletni staż w szczególnej, bo trudnej, pełnej oddania i wyrzeczeń służbie zostali uhonorowani upominkami i okolicznościowymi dyplomami. W trakcie uroczystości nie brakowało gratulacji, wzruszających słów, serdecznych życzeń i kwiatów. 

     Obu naszym kolegom życzymy aby na nowym etapie swojego życia w ciepłej i spokojnej atmosferze realizowali te cele i marzenia, na które dotychczas brakowało im czasu. Aby mogli samorealizować się w tym czego jeszcze nie mieli okazji doświadczyć, a wspomnienia z okresu służby przywoływały ciepłe i optymistyczne obrazy, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.


asp.szt. Anna Kozłowska

oficer prasowy KPP w Lipnie


Autor: lipno
Publikacja: lipno