Bez pasów, bez dokumentów, bez uprawnień, bez gaśnicy, bez ubezpieczenia - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Bez pasów, bez dokumentów, bez uprawnień, bez gaśnicy, bez ubezpieczenia

Data publikacji 20.03.2017

W piątek (17.03.2017), policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli fiata, którego kierująca nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kobieta, która kierowała pojazdem nie miała żadnych dokumentów, jak się okazało nie bez powodu. Nie posiada uprawnień do kierowania a pojazd, którym się poruszała nie był dopuszczony do ruchu ani ubezpieczony.

W piątek, patrol ruchu drogowego zatrzymał w Wichowie kierującą fiatem. Kobieta nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, ale jak się okazało nie było to jedyne wykroczenie, którego się dopuściła. Na pytanie o dokumenty oświadczyła policjantom, że zostawiła je w domu. Funkcjonariusze, sprawdzili więc informacje na ich temat w systemach policyjnych. Jak się okazało, 42-letnia mieszkanka gm. Lipno, w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszała nie ma aktualnych badań technicznych, ani zawartej polisy obowiązkowego ubezpieczenia. W samochodzie nie było także gaśnicy.

Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie kobiety za szereg wykroczeń oraz notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
Publikacja: sierż. szt. Małgorzata Małkinska