Rozbój, stalking i groźby karalne - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Rozbój, stalking i groźby karalne

Data publikacji 28.03.2017

Były partner kobiety nie mógł pogodzić się z rozstaniem. W Internecie zamieszczał obraźliwe teksty pod zdjęciami, groził, a wreszcie założył kominiarkę i uderzywszy kobietę w twarz wyrwał jej telefon, aby nie mogła udowodnić, że nękał ją telefonami. Śledczy przedstawili mu zarzuty rozboju, stalkingu i gróźb karalnych.

23-latka, po kilku latach rozstała się ze swoim partnerem. Od tego czasu mężczyzna niepokoił ją ciągłymi SMS-ami, umieszczał w Internecie jej zdjęcia z obraźliwymi podpisami, oraz groził kobiecie pozbawieniem życia. 19 marca doszło do zdarzenia, które przeważyło szalę i mieszkanka gm. Wielgie postanowiła złożyć zawiadomienie. Kiedy wieczorem szła nieopodal swojego domu rozmawiając przez telefon, nagle podbiegł do niej napastnik i uderzywszy ją w twarz zabrał jej komórkę. Mimo, że mężczyzna miał kominiarkę, kobieta nie miała wątpliwości, ze napastnikiem jest jej były partner. 25-latek kradnąc telefon chciał prawdopodobnie uniemożliwić jej złożenie zawiadomienia o stalkingu.

Mieszkaniec gm. Wielgie już usłyszał zarzuty rozboju, stalkingu i gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
Publikacja: sierż. szt. Małgorzata Małkinska