Nietrzeźwy nie zatrzymał się do kontroli – grozi mu więzienie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwy nie zatrzymał się do kontroli – grozi mu więzienie

Data publikacji 24.07.2017

Policjanci z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą, pow. lipnowski, pełnili służbę w miejscowości Strachoń. Gdy zauważyli kierującego motorowerem, który miał problemy z utrzymaniem toru jazdy postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna zlekceważył wyraźne policyjne sygnały i zaczął uciekać. Teraz grozi mu kara więzienia nawet do 5 lat.

Policjanci z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą, pow. lipnowski, patrolowali wczoraj (23.07.17) rejon miejscowości Strachoń. Około 21.30 zauważyli, że jadący motorowerem mężczyzna ma problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać go do kontroli. Kierujący jednośladem zlekceważył polecenie mundurowych i zaczął uciekać.

Gdy policjanci zatrzymali 47-latka okazało się, że jest pijany. Miał w organizmie około 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna, podejmując próbę ucieczki, chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a tym czasem naraził się dodatkowo, na karę za kolejne przestępstwo, którego się dopuścił. Od czerwca tego roku bowiem ten, kto pomimo wydania przez policjanta, poruszającego się pojazdem, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu nie zatrzymuje się niezwłocznie i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska