Sprawcy kradzieży odpowiedzą przed sądem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Sprawcy kradzieży odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 28.07.2017

We wtorek (25.07.2017), czterech sprawców dokonało kradzieży w jednym ze sklepów w Dobrzyniu nad Wisłą. Policjanci z dobrzyńskiego posterunku szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Dzięki tym informacjom dwoje sprawców zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia. Wczoraj dzięki wszczętym za pozostałymi poszukiwaniami włocławscy policjanci zatrzymali pozostałą dwójkę.

We wtorek, policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą dowiedziawszy się o kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów na terenie miasta szybko wytypowali sprawców tego czynu. Monitoring sklepowy potwierdził ich przypuszczenia. Sprawcy ukradli artykuły spożywcze i chemiczne na kwotę ponad 500zł. Podejrzewani pochodzili z terenu Lipna i dzięki przekazanym przez dobrzyńskich policjantów informacjom udało się zatrzymać dwoje z nich jeszcze tego samego dnia. 26-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna przebywali w domu.

Za pozostałą dwójką ukrywających się sprawców policjanci wszczęli poszukiwania. Wczoraj 28 i 41-latka na terenie Włocławka zatrzymali tamtejsi funkcjonariusze podczas kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyźni mieli w aucie rzeczy, które mogły służyć do dokonywania włamań i skradzione z terenu powiatu lipnowskiego przedmioty.

Oprócz kradzieży sklepowej zatrzymany 28-latek, który jak się okazało działał w warunkach recydywy usłyszy także zarzut włamania do jednego z mieszkań na terenie Lipna, natomiast 41-latkowi śledczy przedstawią także zarzut innej kradzieży sklepowej i zarzut włamania.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska