Wiadomości

W powiecie lipnowskim trwa ministerialna akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”

Data publikacji 03.08.2017

Już w maju lipnowscy policjanci z woprowcami prowadzili akcje edukacyjne w szkołach pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Ta akcja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających nad akwenami. Policjanci z PP w Skępem i Dobrzyniu nad Wisłą podczas wakacji pełnią służby na akwenach wodnych.

Już dwa miesiące przed wakacjami policjanci z powiatu lipnowskiego rozpoczęli akcje edukacyjną w szkołach, której celem miał być wzrost bezpieczeństwa najmłodszych nad wodą i promowanie dobrych nawyków. Teraz, w czasie wakacji, funkcjonariusze nadal spotykają się z dziećmi i młodzieżą na pogadankach profilaktycznych a oprócz tego policjanci z PP w Skępem i Dobrzyniu nad Wisłą, w ramach ministerialnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, pełnią służby na akwenach wraz ze strażakami i woprowcami z powiatu Lipnowskiego. Poprzez tę współpracę propagują właściwe formy zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. W ten sposób chcą wpłynąć na ograniczenie wypadków tonięć.

Łączone patrole zapobiegają też szerzeniu się kłusownictwa. Funkcjonariusze systematycznie odnajdują i konfiskują rozstawione nielegalne sieci rybackie.

W tym sezonie skępscy policjanci wraz ze strażakami i woprowcami pełnili służbę na jeziorze Łęckim a policjanci z Dobrzynia nad Wisłą na jeziorze Orłowskim w Piasecznie i na Wiśle.

Przypominamy, że tan, kto w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu wodnym, popełnia przestępstwo tak jak ten, kto w tym stanie prowadzi auto po drodze publicznej. Przekonał się o tym 69-letni mieszkaniec Sosnowca, który za prowadzenie skutera wodnego w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień (zdarzenie z 19.07.2017) już dobrowolnie poddał się karze. Musi zapłacić grzywnę, 5000 świadczenia pieniężnego i pokryć koszty postępowania.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska