Kierując motocyklem popełnił przestępstwo - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Kierując motocyklem popełnił przestępstwo

Data publikacji 03.08.2017

Wczoraj (02.08.2017), policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. Mężczyzna próbował uniknąć spotkania z policjantami chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności nie tylko za brak wymaganych dokumentów. Wiedział, że kierując motocyklem popełnia przestępstwo, bo obowiązywał go zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wczoraj w trakcie patrolu miejscowości Chrostkowo, policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który na ich widok przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku lasu.

33-latek, który wiedział, że kierując yamahą popełnia przestępstwo, chciał uniknąć spotkania z policjantami, bo jak się okazało, kierowanie mimo orzeczonego zakazu, to nie jedyne przekroczenie prawa, jakiego mieszkaniec gm. Zbójno się dopuścił. Podczas kontroli nie miał bowiem przy sobie żadnych dokumentów pojazdu. Prawo jazdy stracił w 2010 roku, dowód rejestracyjny funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie już podczas poprzedniej kontroli, ostatnie ważne badania techniczne pojazd przeszedł ponad rok temu a wczoraj policjanci ujawnili usterki przedniego i tylnego oświetlenia. Jakby tego było mało właściciel jednośladu nie opłacił też składki obowiązkowego ubezpieczenia.

Za kierowanie pojazdem mimo orzeczonego zakazu grozi mu nawet 2 lata więzienia. Będzie także musiał odpowiedzieć za szereg wykroczeń, których się dopuścił i zapłacić grzywnę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska