Wiadomości

Nie widział sygnałów uprzywilejowania – jadąc popełniał kolejne wykroczenia

Data publikacji 03.08.2017

Wczoraj (02.08.2017), policjanci drogówki, pełniąc służbę w miejscowości Jastrzębie, próbowali zatrzymać do kontroli kierującego fordem, który wyprzedziwszy nieoznakowany radiowóz zaczął gwałtownie przyspieszać. Mężczyzna nie widział sygnałów uprzywilejowania, których użyli funkcjonariusze chcąc go zatrzymać. Włączony wideo rejestrator nagrywał kolejne wykroczenia.

Policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili wczoraj służbę pojazdem nieoznakowanym. Przed miejscowością Jastrzębie, gdy minął ich kierujący fordem zmierzyli prędkość, z jaką pojazd się poruszał. Już wówczas kierowca przekroczył ją o 22km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać focusa i skontrolować kierowcę. Włączyli sygnały uprzywilejowania pojazdu w celu zatrzymania go. Kierowca jednak nie reagował a jadąc popełniał kolejne wykroczenia. W obszarze zabudowanym miał na liczniku ponad 100km/h, wyprzedał inne auto w rejonie skrzyżowania, a poza obszarem zabudowanym prędkość prowadzonego przez niego auta doszła do 153km/h.

Podczas kontroli okazało się, że 19-latek, który uprawnienia do kierowania posiada od marca 2016 roku, nie ma przy sobie dokumentu prawa jazdy. Stan techniczny prowadzonego przez niego auta też był wątpliwy. Policjanci ujawnili rozbity przedni reflektor i niesprawne światło mijania, oraz niesprawne światło biegu wstecznego i hamowania, za co zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Za tak duże przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym policjanci wystosują do Starosty Lipnowskiego zawiadomienie celem zatrzymania prawa jazdy mieszkańcowi gm. Chrostkowo, a do sądu wystosują wniosek o ukaranie mężczyzny za popełnione wykroczenia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska