Nie miał odblasków – wpadł z narkotykami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nie miał odblasków – wpadł z narkotykami

Data publikacji 04.08.2017

Wczoraj (03.08.2017), dyżurny lipnowskiej jednostki od zaniepokojonego użytkownika drogi otrzymał informację o nieoświetlonym pieszym stwarzającym zagrożenie. Na drogę we wskazane miejsce udała się załoga ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Lipna. Mężczyzna rzeczywiście poruszał się po drodze bez odblasków, miał za to przy sobie narkotyki.

Wczoraj po północy dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał wiadomość od zaniepokojonego użytkownika drogi o tym, że w miejscowości Popowo, szosą w kierunku Włocławka porusza się pieszy, nie posiadający elementów odblaskowych. Na domiar złego zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, bo zataczał się na jezdnię.

Na miejsce udał się patrol prewencji, który rzeczywiście potwierdził zgłoszony fakt. Okazało się jednak, że wykroczenie, jakiego dopuścił się 24-letni mieszkaniec gm. Lipno wychodząc na drogę bez odblasków to nie jedyne przekroczenie prawa, jakiego się dopuścił. Zachowanie mężczyzny, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, co do tego czy nie znajduje się on pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli u pieszego dwa woreczki z zawartością białego proszku. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina.

Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddał się karze.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska