Policjanci na dożynkach powiatowych w Tłuchowie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci na dożynkach powiatowych w Tłuchowie

Data publikacji 29.08.2017

W sobotę (26.08.2017), odbyły się Powiatowo - Gminne Dożynki w Tłuchowie. Oprócz licznych atrakcji zapewnionych przez organizatorów - władze powiatu lipnowskiego i gminy Tłuchowo - mieszkańcy mogli spotkać mundurowych promujących ministerialną akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Na sobotnich Powiatowo – Gminnych Dożynkach w Tłuchowie atrakcji było, co niemiara. Władze powiatu lipnowskiego i gminy Tłuchowo zadbały o to, żeby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Liczne stoiska kół gospodyń wiejskich, lokalnych firm i szkół kusiły pysznościami i bogata ofertą. Wśród atrakcji dla dzieci były zabawki, karuzele i konkursy z nagrodami.

Całość rozpoczęła uroczysta msza święta, w której ze strony policyjnej udział wzięli komendanci Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz poczet sztandarowy komendy. Potem uroczysty pochód z władzami powiatu i gminy, przedstawicielami służb mundurowych i lokalnych instytucji oraz mieszkańcami przemieścił się na stadion, gdzie do woli można było korzystać z przygotowanych atrakcji. Czas zgromadzonym umiliły swoim występem orkiestry a w ramach pikniku ekologicznego każdy mógł zamienić przyniesione śmieci na sadzonki roślin. Podczas dożynek można było także zarejestrować się, jako dawca szpiku i w ten sposób wspomóc potrzebujących.

Policjanci przy specjalnym niebieskim namiocie promowali bezpieczeństwo na drodze i podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzieci udzielając prawidłowych odpowiedzi w mini konkursie otrzymywały opaski i kamizelki odblaskowe. Dorośli mogli zabrać ulotki profilaktyczne i naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz pokonać slalom w alkogoglach, aby samemu przekonać się jak opłakane skutki może mieć wsiadanie za kierownice pod wpływem wysokoprocentowych trunków. Najmłodsi mieli możliwość wcielenia się w rolę policjanta ubierając służbowy strój szturmowy lub zasiadając za kierownicą radiowozu. Przez cały czas policjanci przy współpracy ze strażakami prowadzą akcję profilaktyczną „Kręci mnie bezpieczeństwo”, nad którą patronat obejmuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas dożynek była okazja do osobistej rozmowy z funkcjonariuszami.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • uroczysty apel przed dożynkami
  • stoisko policyjne
  • "mały policjant" w stroju szturmowym
  • policjanci rozdają odbalski
  • policjanci na stoisku policyjnym
  • policjantka prezentuje kamizelkę ochronną
  • policjantki rozdają odblaski
  • policjanci i strażak przy banerze "Kręci mnie bezpieczeństwo"
  • policjanta rozdaje ulotki