Nietrzeźwi nie ustąpili pierwszeństwa - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwi nie ustąpili pierwszeństwa

Data publikacji 04.09.2017

Pierwszego dnia września w Kikole i w Skępem doszło do kolizji z winy nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach mężczyźni, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem procentów nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu innym użytkownikom drogi doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Skępem. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali tam kierującego mazdą, który wyjeżdżając z ul. Krótkiej na Płocką nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierowcy Iveco. Kiedy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali 60-letniemu mieszkańcowi Skępego prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne uszkodzonych w wyniku kolizji aut.

Do podobnego zdarzenia doszło przed godzina 17.00 w Wawrzonkowie, w gm. Kikół. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej kierujący fiatem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu citroenem i wyjechawszy na drogę uderzył w ciągniętą przez niego przyczepę. Policjanci zastali go na tylnym siedzeniu pojazdu, ale świadkowie potwierdzili, ze to on kierował fiatem. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych przepisami dokumentów a policjanci wyczuli od niego alkohol. Po badaniu 41-letniego mieszkańca gm. Kikół okazało się, że w organizmie ma ponad 2,5 promila alkoholu.

Obaj sprawcy kolizji za popełnione przez siebie przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów, ograniczenie lub pozbawienie wolności oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska