Dzień mediacji w lipnowskim sądzie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Dzień mediacji w lipnowskim sądzie

Data publikacji 06.10.2017

Od 2005 roku w każdy trzeci czwartek października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. Nie wszystkie sprawy muszą kończyć się rozprawa sądową. Sąd Rejonowy w Lipnie przygotował dla mieszkańców prelekcje informacyjne. 18 października br. dyżurować będzie także mediator, który udzieli informacji i wyjaśni wątpliwości.

Idea obchodów Tygodnia Mediacji jest związana z przypadającym od 2005 roku w każdy trzeci czwartek miesiąca października (w tym roku 19 października) Międzynarodowym Dniem Mediacji i ma na celu dążenie do wzmocnienie roli mediacji, jej promowanie, a przede wszystkim informowanie społeczeństwa o jej zasadach i korzyściach z niej płynących.

Od 12 lat Ministerstwo Sprawiedliwości aktywnie angażuje się w obchody Międzynarodowego Dnia mediacji. Przez cały tydzień, w Polsce promowane będą pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów – mediacje. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

W lipnowskim sądzie mediator będzie pełnił dyżur 18 października br. w godzinach 13.00 -14.00 w Sali nr 110.

Poza tym Sąd Rejonowy w Lipnie przygotował dla mieszkańców powiatu dwie prelekcje. Pierwszą pod tytułem „ Mediacja, jako metoda rozwiązywania konfliktów w rodzinie” poprowadzi kurator zawodowy i mediator 16 października br. w godz. 14.00-15.30 w sali nr 110, a druga będzie prowadzona przez mediatora 18 października br. w sali nr 110 pod tytułem „Alternatywne metody rozwiązywania sporów” w godzinach od 14.00 do 15.30.

 

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska