Kalendarze „Kręci mnie bezpieczeństwo…” już w szkołach - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Kalendarze „Kręci mnie bezpieczeństwo…” już w szkołach

Data publikacji 20.10.2017

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzielnicowi z powiatu lipnowskiego promują akcje w szkołach przekazując kalendarze okolicznościowe.

Głównym celem akcji jest wpływanie na bezpieczeństwo młodych ludzi, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych wpływających na kształtowanie ich postaw w tym zakresie. Ideą programu jest kontynuowanie oraz zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi.

Kalendarz zaprojektowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, który dzielnicowi dostarczyli do placówek szkolnych jest narzędziem promocyjnym akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, w którym zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa. Strona internetowa projektu dedykowana jest nauczycielom, pedagogom oraz policjantom prowadzącym zajęcia profilaktyczne w placówkach oświatowych.

Akcję patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Wpisana została ona do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2017/2018

Dzielnicowi z powiatu lipnowskiego już dostarczyli plakaty ilustrujące kalendarz profilaktyczny do wszystkich szkół podstawowych w swoim rejonie służbowym a także przedstawili założenia kampanii ministerialnej Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. W ramach tak rozpoczętej współpracy policjanci odbywają w szkołach spotkania profilaktyczno – edukacyjne z różnych dziedzin bezpieczeństwa.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • dzielnicowy wręcza kalendarz akcji
  • dzielnicowy wręcza kalendarz akcji
  • dzielnicowy z uczniami przy kalendarzu
  • dzielnicowy i uczniowie przy kalendarzu
  • dzielnicowy z uczniami przy kalendarzu
  • dzielnicowy wręcza kalendarz akcji
  • dzielnicowy wręcza kalendarz akcji
  • dzielnicowy wręcza kalendarz akcji
  • dzielnicowy wręcza kalendarz akcji