Zainteresowani zawodem policjanta - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Zainteresowani zawodem policjanta

Data publikacji 16.11.2017

We wtorek (14.11.2017), progi lipnowskiej komendy odwiedzili uczniowie II i III klas gimnazjalnych z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie, którzy podejmując decyzje o wyborze przyszłej ścieżki zawodowej chcieli zapoznać się bliżej ze specyfiką pracy w Policji. Oprócz zwiedzania pomieszczeń komendy poznali także historię formacji i różne specjalizacje mundurowych.

Wybór kolejnej szkoły a tym bardziej przyszłej ścieżki zawodowej to poważny krok. We wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie przybyli uczniowie klas II i III Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie, którzy niedługo staną przed podjęciem tej ważnej decyzji.

Policjanci oprowadzili młodzież po swojej siedzibie pokazując m.in. strzelnicę, salkę ćwiczeń, siłownię, niebieski pokój, dyżurkę, pracownię specjalistów z dziedziny kryminalistyki czy pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W czasie zwiedzania komendy uczniowie mieli możliwość odbycia bezpośrednich rozmów z policjantami pracującymi na różnych stanowiskach. Policjanci opowiadali o specyfice swojej profesji począwszy od służby prewencyjnej, poprzez ruch drogowy, dochodzeniówkę, technikę kryminalistyczną a nawet służbę w policji konnej czy wodnej.

Przybyli zapoznali się z historią formacji oraz kultywowanymi w niej tradycjami. Dowiedzieli się także, jaką procedurę rekrutacyjną muszą przejść kandydaci do służby w tej formacji i za co można zdobyć dodatkowe punkty podczas ubiegania się o przyjęcie w szeregi Policji.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • uczniowie na dyżurce
  • prezentacja siłowni
  • zwiedzanie strzelnicy
  • wizyta u technika kryminalistyki
  • wykład z historii i tradycji policji
  • uczniowie w "niebieskim pokoju"