Zakończenie akcji „Z nami będzie bezpieczniej” - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Zakończenie akcji „Z nami będzie bezpieczniej”

Data publikacji 13.12.2017

W piątek (08.12.2017), zakończyła się akcja „Z nami będzie bezpieczniej” Tygodnika Lipnowskiego w której uczestniczyli lipnowscy funkcjonariusze. Akcja ta, skierowana była do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z całego powiatu lipnowskiego. Celem spotkań była poprawa bezpieczeństwa „pierwszaków” na drodze. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali opaski odblaskowe.

„ Z nami będzie bezpieczniej” to akcja profilaktyczno – edukacyjna organizowana przez Tygodnik Lipnowski wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji  w Lipnie. Patronat honorowy nad projektem objął Komendant Powiatowy Policji w Lipnie.

W tym roku była to już trzecia odsłona wspólnej akcji, której adresatami są najmłodsi uczniowie szkół podstawowych w całym powiecie, którzy rozpoczynają nie tylko naukę szkolną, ale także tę związaną z poruszaniem się po drodze.

W trakcie spotkań lipnowscy funkcjonariusze prowadzili zajęcia z „pierwszakami”. Dzieci mogły sobie utrwalić i przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i w jej rejonie. Miały okazję również przećwiczyć na symulowanym przejściu dla pieszych prawidłowe przekraczanie jezdni, jak i warianty zachowań w różnych sytuacjach z którymi mogą spotkać się w ruchu drogowym. Policjanci przypominali również jak ważne są odblaski  które,  pod warunkiem ich codziennego stosowania, w znacznym stopniu, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia przez samochód w czasie złej widoczności

W piątek akcja zakończyła się na terenie Lipna, swój finał miała w Szkole Podstawowej nr 2. Sponsorzy akcji tj. Tygodnik Lipnowski, Intermarche oraz Format Ubezpieczenia zakupili ponad 700 opasek odblaskowych, które podczas spotkań edukacyjno-profilaktycznych otrzymali uczniowie klas pierwszych z całego powiatu lipnowskiego. W piątek opaski wręczali obecni na uroczystości Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie nadkom. Piotr Czajkowski, Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik oraz Redaktor prowadząca Tygodnika Lipnowskiego Ewelina Fuminkowska.

Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja wpłynie na podniesienie poziomu świadomości najmłodszych użytkowników drogi, a dzięki odblaskowym opaskom na ich widoczność na drodze.

 

Autor: mł. asp. Wojciech Piotrowski
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski