Profilaktyczne podsumowanie Bezpiecznych Ferii - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Profilaktyczne podsumowanie Bezpiecznych Ferii

Data publikacji 26.02.2018

Ferie zimowe dobiegły końca, uczniowie powrócili do szkół. Tym samy zakończyły się spotkania profilaktyczne organizowane wspólnie przez policjantów, WOPR-owców i strażaków w ramach Bezpiecznych Ferii 2018.

Od 2 lutego na terenie naszego powiatu przedstawiciele wszystkich trzech służb prowadzili wspólnie spotkania profilaktyczne w ramach Bezpiecznych Ferii 2018. Funkcjonariusze odwiedzili każdą placówkę oświatową, bądź kulturalną, która zaprosiła ich na spotkanie w ramach szeroko pojętej profilaktyki, na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W sumie przeprowadzonych zostało 21 takich spotkań, dla blisko 2000 tysięcy osób. Przed rozpoczęciem ferii, zajęcia odbywały się w szkołach w formie pogadanek, bądź pokazów nad jeziorem.  Funkcjonariusze spotykali się również z dziećmi i młodzieżą, która w ferie uczęszczała na zajęcia  m.in. do MCK-u w Lipnie, bibliotek w Jastrzębiu i Radomicach, przedszkoli w Wiosce i Skępem.

W trakcie spotkań policjanci, WOPR-owcy i strażacy przekazywali uczestnikom najważniejsze zasady, którymi należy się kierować, aby bezpiecznie spędzić ferie. Mamy nadzieję, że wiedza, którą dzielili się mundurowi zostanie „w głowach” . Życzylibyśmy sobie, aby uczniowie wykorzystali nasze „dobre rady” i kierowali się nimi nie tylko podczas ferii, ale na co dzień.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski