Prowadzili bez uprawnień – mogą mieć problem z ich uzyskaniem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Prowadzili bez uprawnień – mogą mieć problem z ich uzyskaniem

Data publikacji 30.08.2018

Wczoraj (29.08.2018) policjanci zatrzymali aż trzy osoby prowadzące pojazdy bez uprawnień. W takim przypadku w związku z możliwością orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów policjanci kierują na kontrolowanych wnioski o ukaranie.

Do pierwszej kontroli, która ujawniła brak uprawnień do kierowania pojazdem doszło po godzinie 9.00 w Skępem. Kierująca Ligierem mieszkanka gm. Skępe nie posiadała uprawnień do kierowania nim, bo była przekonana, że są niepotrzebne.

Tego typu pojazd to tzw. czterokołowiec lekki czyli pojazd czterokołowy, którego masa własna nie przekracza 350 kg, a prędkość maksymalna nie przekracza 45 km/h, pojemność silnika jest mniejsza niż 50 cm3, a moc jednostki napędowej to mniej niż 5.4 KM. Do jazdy czterokołowcem lekkim wymagana jest kategoria prawa jazdy AM. Mogą nim także kierować osoby posiadające kategorie prawa jazdy B.

Kolejną osobą kierującą bez uprawnień był 18-letni mieszkaniec gm. Fabianki. Policjanci zatrzymali go do kontroli w Wielgiem przed godziną 18.00. Kierujący renault nastolatek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Policjanci skierowali w jego sprawie wniosek o ukaranie do sądu.

Trzecim kierującym bez uprawnień okazał się 34-latek z Lipna. Został zatrzymany i skontrolowany na ul. Aleksandrowskiej. On również będzie odpowiadał przed sądem.

Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska