Okradł sklep – jest za kratkami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Okradł sklep – jest za kratkami

Data publikacji 15.01.2019

To nie pierwsza kradzież na koncie lipnowianina. Długo nie cieszył się wolnością po ostatniej odsiadce „pracował” tak intensywnie, że już czekały na niego trzy nakazy doprowadzenia. Wczoraj okradł sklep na ponad 1000zł. Gdy przyszli policjanci nie chciał otworzyć. Dopiero decyzja prokuratury o ich wyważeniu przekonała go do wyjścia.

Jedna z pracownic lipnowskiego dyskontu zauważyła wczoraj (14.01.2019) pustą półkę sklepową. Miejsca na niej było na tyle dużo, że w zbudziło to jej podejrzenia. Po obejrzeniu monitoringu okazało się, że młody mężczyzna spakował towar z półki do kartonu, po czym przeszedł przez jedną z zamkniętych kas i opuścił sklep.

19-latek szybko został rozpoznany prze dzielnicowego, bo policjanci poszukiwali go już wcześniej w związku z trzema nakazami doprowadzenia go do zakładu karnego.

Po uzyskaniu informacji, z której wynikało, że mieszkaniec Lipna przebywa wciąż na terenie miasta, kryminalni natychmiast udali się pod ustalony adres. Zanim zapukali do drzwi, w mieszkaniu słychać było odgłosy obecności osób, które potem gwałtownie ucichły. Pomimo wielokrotnego wezwania policjantów nikt nie odpowiadał. Dopiero decyzja prokuratury o siłowym wejściu do mieszkania przekonała domowników do otwarcia drzwi.

Funkcjonariusze zatrzymali recydywistę a w mieszkaniu znaleźli ukradzioną odzież.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży na kwotę ponad 1000 złotych. Przyznał się do zarzucanego czynu a ponieważ działał w warunkach recydywy musi spodziewać się zaostrzonej kary. Na proces poczeka jednak za kratkami, bo zgodnie z wystawionymi nakazami, został już doprowadzony do zakładu karnego.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska