Dzielnicowy czuwa by ferie były bezpieczne - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Dzielnicowy czuwa by ferie były bezpieczne

Data publikacji 15.01.2019

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kikole w zeszłym tygodniu odwiedził Szkołę Podstawową w Stalmierzu i Szkołę Podstawową w Nowej Wsi by z uczniami porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych. Przybliżył im także swój zawód i pokazał policyjne wyposażenie.

Sierż. szt. Mariusz Świerzyński prowadzi zajęcia profilaktyczne w swoim rejonie. W zeszłym tygodniu na terenie działania Posterunku Policji w Kikole odwiedził dwie placówki szkolne: Szkołę Podstawową w Stalmierzu i Szkołę Podstawową w Nowej Wsi.

Przed rozpoczynającymi się feriami chciał spotkać się uczniami, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Przypomniał dzieciom, że nie ma ferii od zasad ruchu drogowego a w okresie szybciej zapadającego zmroku i gorszej widoczności odblaski to nieodzowny element stroju każdego odpowiedzialnego pieszego. Takie odblaskowe opaski rozdał uczniom, aby poprawić ich widoczność na drodze.

Podczas zimowych zabaw też należy mieć się na baczności i nie prowadzić ich na szosie lub niesprawdzonych zamarzniętych akwenach.

Dzieci mogły tez podpytać o zawód policjanta i obejrzeć służbowe wyposażenie funkcjonariusza.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • dzielnicowy z dziećmi
  • dzielnicowy z dziećmi