Kierował bez prawo jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Kierował bez prawo jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków

Policjanci z Lipna zatrzymali 23-latka, który nie posiadając uprawnień do kierowania prowadził samochód pod wpływem narkotyków i alkoholu. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że ma przy sobie porcję marihuany i amfetaminy.

Wczoraj (12.05.2019r) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lipnie pełnili służbę na terenie gminy Lipno. W pewnym momencie zauważyli fiata, którego  kierujący i dwóch pasażerów  nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali pojazd do kontroli.  Kierujący zachowywał się nerwowo, co od razu wzmożyło czujność policjantów. Okazało się, że mieszkaniec gm. Lipno poruszał się niesprawnym pojazdem  nie mając przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie ustalili, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo stróże prawa wyczuli od kierowcy woń alkoholu i zauważyli wewnątrz samochodu  otwartą butelkę piwa. Po badaniu na jego zawartość okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,3 promila w organizmie. Dodatkowo test narkotykowy wykazał, że mógł być jeszcze pod wpływem marihuany.

 Nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił.  W jego samochodzie funkcjonariusze ujawnili marihuanę i amfetaminę. Śledczy przedstawią mu 2 zarzuty: kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i posiadania środków odurzających, natomiast za popełnione wykroczenia zostanie skierowany wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.  Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Autor: st.asp. Monika Grzelak
Publikacja: Monika Grzelak