Wypadek w gm. Bobrowniki. Sprawca pijany. - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Wypadek w gm. Bobrowniki. Sprawca pijany.

Jazda pod wpływem alkoholu, duża prędkość i brak rozwagi stały się przyczyną wypadku, do którego doszło w m-ci Bobrownickie Pole.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.05.2019 r.) około godz. 13:00. Z ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierujący vw golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z golfem kierowanym przez 23-latka.

Jak się okazało sprawca zdarzenia doznał obrażeń i został zakleszczony w pojeździe. Na miejsce wezwano służby ratownicze. Po wyswobodzeniu kierowcy z pojazdu, wspólnie z pasażerem  został przewieziony  do szpitala. Kierujący zostali przebadani na trzeźwość. Sprawca wypadku miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano także krew do badań.

Policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy.  Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

 

Autor: st.asp. Monika Grzelak
Publikacja: Monika Grzelak
  • Na drodze asfaltowej policjant sporządza dokumentację. Droga z obydwu stron otoczona jest wysokimi drzewami. Po lewej stronie na poboczu widoczny prawy bok samochodu koloru granatowego z uszkodzonym przodem i  przednią szybą. Po prawej stronie, częściowo na jezdni, a częściowo na poboczu stoi pojazd koloru srebrnego. Bok i przód pojazdu jest uszkodzony, samochód ma rozbitą szybę. Drzwi boczne i tylne samochodu są otwarte.
  • Na poboczu drogi przodem stoi pojazd koloru granatowego.  Przód pojazdu jest rozbity. Samochód ma otwarte drzwi tylne i boczne od strony kierowcy. Po przeciwnej stronie stoi pojazd koloru srebrnego. Przednie koła stoją na drodze asfaltowej natomiast tylne na podłożu porośniętym trawą. Samochód ma rozbity przód i bok, otwarte drzwi przednie i klapę bagażnika.
  • droga asfaltowa. Wzdłuż drogi las z wysokim drzewostanem. Po lewej stronie częściowo na jezdni widoczny prawy bok rozbitego pojazdu koloru srebrnego. Po prawej stronie drogi,na poboczu widoczny lewy bok rozbitego pojazdu koloru granatowego. W tle znajduje się radiowóz, a za nim pojazd strażacki.