Bezpodstawne wezwanie policji - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Bezpodstawne wezwanie policji

Wczoraj (21.05.2019r.) policjanci z Lipna sporządzili dwukrotnie dokumentację do sądu w sprawie bezpodstawnego wezwania policji. Apelujemy o rozsądek ! W przyszłości może zdarzyć się, że i Ty będziesz potrzebował natychmiastowej pomocy funkcjonariuszy.

Przed wybraniem nr alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą chcemy zgłosić wymaga interwencji mundurowych. Wczoraj  dyżurny policji w Lipnie otrzymał zgłoszenie od  29-letniego mieszkańca  gm. Wielgie o tym, że ten został pobity przez partnerkę. Jak się okazało w domu przebywał z matką i żadnej partnerki nie miał. Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godz. 19:40. 40-letni mieszkaniec gm. Kikół dwukrotnie zgłaszał, że sąsiad przywiózł mu na podwórko drzewo, którego nie chciał. Obaj zgłaszający znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Każde bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, wprowadzanie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym. Jest to wykroczenie. Za jego popełnienie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500zł.

 

Autor: st.asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak