VI miejsce w Turnieju Par Patrolowych - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

VI miejsce w Turnieju Par Patrolowych

Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Lipnie zdobyli VI miejsce w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji. W tegorocznym turnieju lipnowską komendę reprezentowali st. sierż. Adrian Michalski i st. post. Cezary Dankowski.

Łącznie do zawodów przystąpiło 42 policjantów (21par patrolowych). Mundurowi pisali test wiedzy, a następnie przystąpili do sprawdzianu technik obezwładniania osób, sprawności fizycznej, wyszkolenia strzeleckiego i konkurencji udzielania pierwszej pomocy.

KPP w Lipnie reprezentowało dwóch funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę patrolowo-interwencyjną st. sierż Adrian Michalski (6 lat w Policji) i st. post. Cezary Dankowski (2 lata w Policji). Turniej był dla nich formą doskonalenia zawodowego, dzięki któremu poszerzyli wiedzę i umiejętności zawodu policjanta. Zdobyte doświadczenie będą mogli teraz wykorzystać w codziennej służbie.

Najlepszymi okazali się policjanci z KPP w Tucholi. To właśnie oni będą reprezentowali nasz garnizon w krajowym finale konkursu.

Autor: st. asp. Monika Grzelak
Publikacja: st. asp. Monika Grzelak